• Najlepsze Safari

John Ole Nchoe

John urodził się około 1975 r. (Masajowie mają często nie pełną znajomośc swego wieku, gdyż kiedy się rodzą nie wystawiane są żadne akty urodzenia). Wychował się w Ngoswani, miejscu, które leży niedaleko Saruni. Ma dwie żony i jest ojcem 6 dzieci: 4 chłopców i 2 dziewczynek. John został wychowany według silnej tradycji masajskiej w bardzo znanym klanie regionu Północego Mara. Gdy zapytasz go jakie jest jego ulubione zwierze, odpowie z szerokim uśmiechem „Simba, of course”. De facto, mając 16 lat, jako młody wojownik masajski (moran), John i jego 14 rówieśników wzieli udział w rytualnym zabiciu lwa, by udowownik swe męstwo oraz zdolności wojownicze. John jako pierwszy rzucił włócznią, co jest symbolem odwagi i dało mu status jednego z najbardziej poważanych w okolicy. W 1993 r. John zamienił swą masajską włóczn ie i czerwnoną „shuka” na lornetkę Nikona i uniform w kolorze khaki - został strażnikiem przyrody w prowadzonym przez Masajów Rhino Sanctuary, gdzie oprowadzał turystów i pilnował 6 białych nosorożców. W 2003 r. John przeszedł do Saruni jako jeden z pierwszych pracowników. Pomagał przy budowie lodgu, a kiedy pierwsi goście przebyli zaczął pracę jako tropiciel, pomagając zaprojektować innowacyjny zestaw safari oraz spacerów w buszu. Po dwóch latach było już jasne, że jego głęboka wiedza, charyzma i zaraźliwy śmiech tworzą cechy doskonałego przewodnika. Ponieważ John pragnął zostać przewodnikiem, Saruni zasponsorowało mu edukację w Koyiaki Guiding School.  Szkoła ta jest pierwszą  szkołą w kraju, która kształci młodych Masajów na kwalifikowanych przewodników. John skończył edukację w 2006 r.

Najlepsze Safari

ul. Zwycięzców 42 (wejście Neckermann), 03-938 Warszawa +48 22 224 65 44 safari(at)najlepszesafari.pl

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.

En