• Najlepsze Safari

Na Safari

Słowo „safari” znaczy „być w podróży” lub „podróżować w odległych miejscach”. To zarówno fizyczna jak i duchowa wędrówka, która może odbywać się na wiele sposobów. W trakcie naszych safari używamy wygodnych, w pełni otwartych Land Roverów zaprojektowanych tak, aby zapewniać Wam maksymalną widoczność krajobrazu i zwierząt. W trakcie pieszych safari spacerujemy równinami lub po górach i wzgórzach otaczających Saruni.

W Land Roverze towarzyszyć Wam będzie osobisty przewodnik oraz tropiciel – osoby, które pomogą odczytać księgę natury. Safari odbywa się bez pośpiechu. Znajdziemy czas na dokładną obserwację dzikich zwierząt, ich zwyczajów, wzajemnych relacji i środowiska, w którym żyją. Dni mogą być ciepłe lub chłodne, słoneczne lub deszczowe, ale dzika przyroda w Masai Mara jest zawsze aktywna. Zabierzemy Was nie tylko w słynne miejsca, ale także w zakątki, do których nie zapuszczają się inne auta.


Jeśli pasjonujecie się życiem ptaków, pomożemy rozpoznać kolejne gatunki spośród pięciuset  żyjących w Mara. Na pieszym safari dotkniecie i poczujecie zapach drzew, krzewów, kamieni, śladów zwierząt, a nawet ich odchodów.

Dzikie zwierzęta są najbardziej aktywne wczesnym porankiem lub późnym popołudniem i wieczorem. Są to magiczne momenty na safari. Chwilę po wstaniu słońca światło idealnie nadaje się do fotografowania, a dźwięki afrykańskiego buszu zaczynają wypełniać powietrze. Właśnie wtedy będziemy eksplorować specjalne, odosobnione rejony znajdujące się poza Saruni Wild. Nie spotkamy tam żadnych innych turystów. Na naszej drodze staną jedynie uzbrojeni w dzidy i łuki Masajowie, którzy strzegą swoich stad. Pod koniec dnia, przy zachodzącym słońcu, z filiżanką kenijskiej herbaty w dłoni wspomnimy mijający dzień. Znajdziemy się pośrodku „nikąd”, które stanie się centrum wszystkiego. Z każdej strony otoczą nas życie i śmierć, polowania i ucieczki, sen i posiłek oraz gody i zabawa.

Najlepsze Safari

ul. Zwycięzców 42 (wejście Neckermann), 03-938 Warszawa +48 22 224 65 44 safari(at)najlepszesafari.pl

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.

En