• Najlepsze Safari

Lodge

Saruni  Camp jest luksusowym, kameralnym obozem położonym na zewnątrz Rezerwatu Narodowego Masai Mara – najbardziej znanego miejsca na afrykańskie safari. Obóz został zbudowany w 2003 roku przez grupę przyjaciół, których połączyła miłość do Afryki - Riccardo Orizio, Pia-Sophie Wool, Paolo Barberis Canonico i Davide Barberis Canonico. Saruni Camp mieści dwanaście osób, zaś dodatkowe sześć znajdzie zakwaterowanie w należącym do Saruni pobliskim obozie namiotowym Campi ya Tembo. Przepiękne położenie obozu gwarantuje safari w nowym stylu. Na naszych gości czeka prawdziwa przygoda przeżyta w wysokim standardzie i komforcie oraz w  towarzystwie masajskich wojowników.

Zaprojektowany i wykończony przez kenijskiego architekta Marka Glena, Saruni Camp składa się z sześciu przestronnych domków, które łączą w sobie elegancję i bezpieczeństwo stałej zabudowy z dreszczykiem związanym z bliskim kontaktem z dziką naturą. Pokoje ozdabiają kolonialne antyki, perskie dywany i nowoczesna sztuka afrykańska. Obozowa atmosfera jest luźna, lecz nie pozbawiona elegancji.  Podłogi w każdym domku wykonane są z egzotycznego drewna, a elegancka włoska łazienka posiada otwarty „prysznic z widokiem na naturę”. Wystrój wnętrza różni się w zależności od domku, a z wielkich werand rozchodzi się wspaniały widok na równiny Mara. Goście mogą rozkoszować się widokiem wielu dzikich zwierząt, które podchodzą napić się do naszego źródełka. Twoje safari zaczyna się właściwie już na naszych masywnych cedrowych łożach, skąd w całkowitej prywatności będziesz obserwować słonie, lamparty, koby śniade, buszboki czy impale spacerujące swobodnie po terenie obozu.

Kuro House to miejsce spożywania posiłków, mieszanka starej Afryki i nowoczesnego wystroju. Duży kominek to centrum życia w Saruni Camp. Goście wymieniają się tutaj wspomnieniami z safari, dyskutują o Kenii, Masajach, zwierzętach i życiu. Tutaj też przy szklaneczce whiskey porozmawiacie z właścicielem obozu - włoskim pisarzem Riccardo Orizio (http://www.riccardoorizio.com), który jest podróżnikiem oraz wielkim miłośnikiem i znawcą Kenii. Przy długim stole goście spożywają wspólnie wyjątkowe dania przygotowywane ze świeżych, lokalnych produktów. Lunch można zjeść w buszu obserwując zwierzęta, zaś kolację już na werandzie domku w towarzystwie najbliższej osoby i blasku świec.

Idealnym miejscem na odpoczynek, medytację czy rozmyślania jest również piękna biblioteka Saruni Camp, która mieści tysiące unikalnych książek.

Dzięki recyclingowi i używaniu energii słonecznej negatywny wpływ Saruni Camp na środowisko został maksymalnie obniżony.

Najlepsze Safari

ul. Zwycięzców 42 (wejście Neckermann), 03-938 Warszawa +48 22 224 65 44 safari(at)najlepszesafari.pl

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.

En