• Najlepsze Safari

Lodge

Saruni Samburu to designerski lodge, który jest urozmaiceniem miejsca znanego z wypraw safari. Osadzony na szczytach gór Kalama, oferuje przepiękny widok na północną Kenię i zawsze ośnieżoną Górę Kenia. Ośrodek znajduje się na nieskazitelnej ziemi należącej do  Kalama Wildlife Conservancy, który zajmuje 240 tysięcy akrów. Od położonego przy północnej granicy Samburu National Reserve, sławnego rezerwatu dla słoni, dzieli go jedynie siedem kilometrów – czyli 20 minut jazdy. Samburu oferuje safari pierwszej klasy, z dala od utartych szlaków, w otoczeniu nietkniętej ludzką ręką dzikiej przyrody. Saruni Samburu zostało założone również dzięki pomocy organizacji Northern Rangeland Trust (www.nrt-kenya.org/home.html). Wspierana przez Lewa Wildlife Conservancy, firma ta zajmuje się promocją turystyki i ochroną północnej Kenii.

W Samburu znajdują się cztery domy. Dwa z nich są przestronnymi, rodzinnymi willami z dwoma oddzielnymi sypialniami i niesamowitymi łazienkami. Goście mogą również korzystać z dużego basenu i podziwiać zwierzęta gaszące pragnienie w pobliskim wodopoju – słonie, żyrafy, zebry czy afrykańskie antylopy.

Saruni Samburu posiada swój własny pas startowy, który znajduje się w pobliżu głównej siedziby Kalama Wildlife Conservancy. Goście mogą dostać się do nas również normalnymi liniami lotniczymi, których samoloty lądują na pobliskim pasie startowym w Buffalo Springs.

Poza safari w Samburu National Reserve i Buffalo Springs National Reserve, wiele atrakcji odbywa się również w  w Kalamie, sekretnym miejscu północnej Kenii. Dzięki odkryciu wody, miejsce to staje się atrakcyjne dla wszystkich zwierząt Samburu. W naszej ofercie znajdziecie poranne i wieczorne safari po Kalama Conservancy. Odwiedzimy jaskinie, w których w przeszłości lud Samburu tworzył swoją kamienną sztukę, odbędziemy spacery w otoczeniu pięknej, dzikiej przyrody, zjemy obiad w puszczy a wieczorem będziemy podziwiać rozgwieżdżone niebo. Ważną częścią naszych przeżyć będą tradycje i dziedzictwo ludu Samburu. Pod opieką ich profesjonalnych przewodników, doznacie uczucia ekskluzywności, komfortu i wysokiej jakości usług, zaś wielkie połacie ziemskie wydadzą Wam się istnieć wyłącznie do Waszej dyspozycji.

Najlepsze Safari

ul. Zwycięzców 42 (wejście Neckermann), 03-938 Warszawa +48 22 224 65 44 safari(at)najlepszesafari.pl

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.

En